Jak vybrat vhodný protištěkací obojek? Poradíme vám

protištěkací obojek

Pokud pes neustále štěká, především tedy během nočního klidu, ruší nejen sousedy, ale i vás. V okamžiku, kdy si začnou sousedé stěžovat, že kvůli pronikavému štěkotu vašeho čtyřnohého miláčka nemohou spát, měli byste s tím něco zavčasu udělat. Právě pro takové případy existuje protištěkací obojek, jenž patří mezi účinné pomůcky pro výchovu psů.

Štěkáním se snaží pes dorozumívat se svým okolím. Jestliže však štěká a vyje bezdůvodně, je nezbytné psa usměrnit, protože se ze štěkání stane zlozvyk, který dříve či později poleze na nervy jak sousedům, tak i vám.

Protištěkací obojek má spoustu výhod

Protištěkací obojek je speciální zařízení, které vašemu psovi vůbec nijak neublíží, ba naopak zajistí to, že se konečně v klidu vyspíte, aniž by na vás sousedi zvonili a bouchali. Současný trh je navíc rozmanitý a sehnat můžete hned několik různých modelů protištěkacích přístrojů.

Snad nejžádanější je protištěkací obojek, jenž se hodí pro použití jak v bytě, tak i na zahradě. Jestliže sáhnete po spolehlivém a kvalitním zařízení, dokáže zabránit tomu, aby váš pes štěkal během vaší nepřítomnosti jen tak z nudy. Zvolíte si korekci – vibraci, zvuk, elektrostatický impuls, ultrazvuk či sprej – a ta upozorní vašeho mazlíčka, jakmile začne štěkat, že to dělat nemůže.

Dále se ještě nabízí protištěkací jednotky nacházející uplatnění na zahradách. Pracují na principu ultrazvukového signálu, jenž je pro uši zvířete nepříjemný. Ultrazvukový signál slyší pouze psy.

Jak protištěkací obojek funguje?

Protištěkací obojek je založen na jednoduchém principu fungování. V okamžiku, kdy začne pes neupokojitelně štěkat, tak namísto toho, abyste na něj museli volat, aby přestal štěkat, ho obojek upozorní, že tohle dělat nesmí. Stejně tak to funguje i v případě vytí.

Joomla SEF URLs by Artio
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4