Jak zvlnit krátké vlasy kulmou?

Patříte ke krátkovláskám a dnes a denně závidíte těm dlouhovlasým, že si můžou jednoduše navlnit vlasy a vám tenhle relativně jednoduchý úkol trvá hodiny a hodiny? Moc dobře víme, jak se cítíte. A nechceme, abyste zbytečně trpěly kvůli délce vlasů. Navlnění krátkých vlasů nikdy nebylo jednodušší!

Příprava

Při vlnění vlasů kulmou musíte vždycky začít s ochranou proti vysokým teplotám. Jo, sice je to pár kroků navíc, ale věřte, že vám vlasy poděkují. Na ochranu před teplem nezapomínejte HLAVNĚ pokud máte barvené nebo zesvětlené vlasy. Ty potřebují ochranu jako sůl. Ještě předtím, než vlasy utopíte v ochranném filtru, nastavte si, jak je vlastně chcete mít. Vyhovuje vám vaše běžná úprava vlasů? TIP: Pokud běžně nosíte pěšinku napravo, přehoďte ji před natáčením nalevo – výsledný účes tak bude mnohem objemnější (a o to nám tu samozřejmě jde).

Pro jednodušší natáčení si rozdělte vlasy do několika sekcí. Pokud máte husté vlasy, budete jich muset udělat víc. S natáčením potom budeme začínat zespoda. Máte nahřátou kulmu? 

Čas na kulmu

Kulmu máme, ochrannou rukavici taky (u krátkých vlasů se hodí). Trik ve vlnění krátkých vlasů je mít správnou velikost kulmy. Pokud jsou pro vás krátké vlasy srdeční záležitost a stříháte je pokaždé, když mají o centimetr víc, než je zvykem, určitě se vám vyplatí pořídit si speciální kulmu na kratší vlasy. Jestli jste ale v tom porozchodovém stříhacím stavu a čekáte, až vám vlasy narostou zpátky, své obyčejné kulmy se nezbavujte.

A jak že vlasy vlnit? PRYČ OD OBLIČEJE!

Možná bude chvilku trvat, než to dostanete do ruky, ale až se pohyb naučíte, bude vlnění easy business. Stejný pohyb zůstává pro všechny části hlavy. I tu zadní, což je u krátkých vlasů přímo akrobatický výkon. Ještě jeden tip: Nevlňte vlasy až u konečků! Vlnky potom budou vypadat až moc uměle. To se zase může hodit na ples nebo na focení. 

Tak to máte hotovou první sekci. Teď můžete na ty další.

krátké kudrnaté vlasy

Zakončení

Po navlnění všech vlasů počkejte, než z nich vyprchá to největší horko a potom je jemně pročešte. Česání vlasů, když jsou ještě horké, může způsobit to, že se vám vaše vydřené kudrliny okamžitě rozpadnou. Až budete s úpravou spokojená, stačí vlasy přestříkat lakem a můžete konečně ven.

Joomla SEF URLs by Artio
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4