RC auta: Dnešní nabídka je pestrá. Jak postupovat při výběru?

rc auta

Pokud se podíváte na současný trh s RC modely, zřejmě vám chvíli potrvá se trochu zorientovat v tak nepřeberné nabídce. Pravděpodobně si říkáte, že vybrat taková RC auta není žádná věda, ovšem mnohdy je opak pravdou. Věděli jste například, že byste měli zohlednit parametry jako velikost, motor, značka či funkce?

Předtím, než začnete nakupovat konkrétní modely, byste si měli položit několik zásadních otázek. Pro koho je RC auto určeno? Plánujete s ním závodit pouze na rovné ploše, nebo i v terénu? Jak často ho využijete? Právě na základě těchto odpovědí zvolíte správný motor, výkon, způsob ovládání a odolnost.

Velikost je alfou a omegou

Co se velikosti týče, k dostání je hned několik různých měřítek, od nichž se odvíjí pochopitelně samotná hmotnost RC auta. V případě, že plánujete auto často přenášet, sáhněte po lehčím provedení. V terénu s překážkami se zase uplatní spíše bytelnější varianty s dominantním rázem. Velikost RC auta je vyjádřena poměrem oproti skutečnému vozu – od nejmenších poměrů 1:25 a 1:16 přes nejčastější 1:10 až po největší 1:5.

Motor, spotřeba energie a cena

Všechny uvedené vlastnosti RC auta spolu vzájemně souvisí. Druh motoru totiž ovlivňuje spotřebu energie, respektive paliva, ale i samotnou cenu RC auta. Je pro vás přijatelnější model úsporný, nebo byste raději vsadili na rychlost? Populární jsou především střídavé elektromotory, které jsou charakteristické vysokým výkonem a značnou úsporou oproti stejnosměrným motorům. Auto vybavené takovým motorem potom dokáže jet rychlostí až 50 km/h, ne-li více.

Ještě si můžete vybrat nitromotor. Jedná se sice o výkonný motor, ovšem počítejte s náročnější údržbou. Jestliže byste nitromotoru nevěnovali náležitou pozornost, projevilo by se to krátkou životností a ztrátou výkonu.

Jakousi klasikou jsou benzinové motory, které potřebují běžný benzín naředěný s olejem. Sice jsou taková RC auta dražší, ale výkon je vyšší a životnost oproti nitromotoru delší.

Pokud hledáte internetový obchod, kde byste mohli RC auta zakoupit za atraktivní ceny, podívejte se do e-shopu astramodel.cz, jenž patří mezi přední prodejce RC modelů u nás.

Joomla SEF URLs by Artio
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4